Kursy bukmacherskie są dla Ciebie wyłącznie liczbami, które nic nie znaczą? Dzisiaj pokażemy, w jaki sposób je poprawnie czytać i jak wiele można wywnioskować z tych danych.

Co wskazują kursy bukmacherskie?

Wszyscy użytkownicy bukmacherów, którzy obstawiają zakłady mierzą się z kursami bukmacherskimi. Czy wiesz, że to właśnie ich wartość mówi nam ile będziemy wstanie zarobić na kuponie.

Nie wszyscy jednak wiedzą, jak czyta się takie kursy bukmacherskie i pojawia się problem. Dzięki odpowiedniej analizie kursów możemy łatwo dowiedzieć się kto jest faworytem, na kogo lepiej typować i kto ma większe szanse na wygraną.

Analiza bukmacherska kursów nie jest taka trudna. Jeżeli na team A kurs jest bardzo niski, a na team B znacznie większy, to wiemy, że legalni bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają ekipie A. 

Dlaczego tak się dzieje? Bo zarabia się znaczniej mniej na tak zwanych pewniakach. Czyli prosto mówiąc, wysokie kursy równają się dużymi wygranymi, ale też są najbardziej ryzykowne.

Typowanie meczów w internecie

Jeżeli szczegółowo przeanalizujemy notowania, bardzo szybko dowiemy się, czy grają ze sobą ekipy, które strzelają dużo goli, czy te, które są specjalistami w obronie. To tylko jeden z przykładów, ponieważ z analizy możemy wyciągnąć dużo więcej ciekawych informacji.

Naszym zdaniem warto też analizować zmiany w typach kursach bukmacherskich. Gdy na „1” z kursu 1.40 robi się 1.55, oznacza, że mniej graczy obstawia ten typ, a więc staje się on coraz mniej prawdopodobny.

Wbrew temu, co większość myśli, szczegółowa analiza typów bukmacherskich nie jest taka trudna. Przede wszystkim musimy myśleć logicznie i wyciągać słuszne wnioski, a także działać z umiarem i odrobiną zdrowego rozsądku.

Jeśli przetestujesz kilka kursów np. u bukmachera ETOTO to jesteśmy pewnie, że częściej będziesz wygrywać.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułSkoki narciarskie – Kursy na Raw Air
Następny artykułBukmacher forBET z nową aplikacją na mobile + BONUS
Promocje bukmacherskie do najlepszych w Polsce legalnych bukmacherów internetowych. Bonusy do Fortuny, Totolotka, STS, forbet. Opinie graczy o bukmacherach 2019.